Teslimat Politikası
Siparişiniz verildikten ve ödemenizi aldıktan sonra size e-posta yoluyla ön sipariş onayınızı göndereceğiz.
Türkiye resmi tatilleri haricinde Pazartesi’den Cuma’ya sabah 10.00dan 18.00’a kadar çalışıyoruz.
Türkiye dahilindeki siparişler için hizmet alınacak gönderim firması, kullanıcının gönderim bölgesine göre belirlenecektir.
Yurt içi siparişlerde, kargonuz 7-15 iş günü içerisinde teslim edilir.
CLARİTAS, uluslararası kargolarda oluşabilecek her türlü gümrük vergileri, işlem harçları veya diğer her türlü ücretlendirmeleri de kapsayan kurtajlardan sorumlu değildir. Bu meblağların ödenmesi, teslimatın hangi ülkeye yapıldığına bağlı olarak siparişinizin ulaştığı gümrükten serbest kalması için gerekli olacaktır. Bu, ödeme ekranında gösterilen fiyata hiçbir verginin ve gümrük harcının dahil olmadığı anlamına gelir. Bu ücretler doğrudan lokal gümrükler tarafından belirlendiği için kargonuzun oluşturacağı Vergi ya da Gümrük Harçlarının tam miktarını size bildiremiyoruz.

Değiştirme ve İade Politikası
CLARİTAS ürünleri, el yapımı olması ve kullanım amacı sebebiyle iade edilemez. Ürünün, yalnızca ayıplı ürün olması durumunda ise aynı ürünün yenisi ile ürün değişikliği yapılır. Ürünün ayıplı olduğu, ürünün teslim edilmesinden itibaren 24 saat içerisinde CLARİTAS tarafına bildirilmelidir. Aksi durumda, alıcının ürünün ayıplı olması sebebiyle değişim hakkı kaybolmuş olur .Değişim yapılacak yeni ürünün hazırlanıp kargolanma süresi 10 iş günüdür.Ürünün değişikliğinin yapılamayacağı durumlarda (malzeme stok durumu vb.) CLARİTAS tek taraflı olarak siparişi iptal etme hakkını saklı tutar.Akabinde 5 iş günü içerisinde tüketiciye ürün ücretini iade eder.
Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için iade ve değişim hakkı kesinlikle söz konusu değildir.

Ürünlerinizi bize geri göndermeden önce info@claritastiaras.com adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir ve sonrasında değişim talimatlarını içeren bir e-posta alacaksınız.
İşlem süresinin uzamasına neden olacağı için CLARİTAS ile iletişim kurmadan herhangi bir şeyi geri göndermeyin.

Ayıplı ürün olmaması durumunda ücretsiz iade servisi sunmamaktayız. Lütfen, iade edilen ürünler bizim elimize ulaşana kadar kargodan kendinizin sorumlu olduğunu unutmayın.

CLARİTAS’ın çevrimiçi mağazasından sipariş edilen ürünler İstanbul’daki mağazamızdan da değiştirebilir ancak iade edilemez.

CLARİTAS, Türkiye dışına gönderilen siparişlerde gümrük vergileri ve diğer vergilerin geri ödemesini yapamamaktadır, yine de yerel vergi bürolarınızla doğrudan iletişim kurarak bu ücretleri geri alabilirsiniz.

Değişim işlemi düzenlemek için lütfen ya info@claritastiaras.com e-posta adresimizden ya da +90 212 2963675 telefonumuzdan bizimle iletişime geçin.

Ürün Değişim Adresi: MEŞRUTİYET MAH. ÖZLEM SOK .UYAN APT. NO 6/3 ŞİŞLİ İSTANBUL